FAQ frequently asked questions

FAQ

Pytania i odpowiedzi

FAQ - najczęściej zadawane przez klientów pytania

Zaliczka może wynosić maksymalnie 1% ceny lokalu określonej w prospekcie informacyjnym. Zaliczka jest regulowana na podstawie ustawy deweloperskiej.

Tak, zaliczka jest zwrotna w razie rezygnacji, przy zachowaniu warunków odstąpienia. Opłata zostanie zwrócona w przypadku rezygnacji Rezerwującego (złożonej na piśmie) z zawarcia umowy deweloperskiej.

Warunkiem jest oświadczenie o rezygnacji. Musi być złożone w formie pisemnej na minimum 14 dni przed wyznaczonym terminem zawarcia umowy deweloperskiej.

Negocjacja ceny jest możliwa. Do negocjacji cen jest upoważniony pracownik działu sprzedaży.
Kontakt:
Tel stacjonarny: 85 749 60 20
Barabara Burzyńska- Kierownik działu sprzedaży
Tel: 606 128 837
Mail: biuro@askosa.pl

Gabriela Podłaszczyk – doradca ds. sprzedaży
Tel: 731641 111
Mail: gabriela.podlaszczyk@askosa.pl

Harmonogram wpłat jest przygotowany na podstawie etapów budowy zazwyczaj jest to od 6 do 8 etapów. Wysokość wpłat dokonywanych przez nabywcę jest uzależniona od faktycznego stopnia realizacji poszczególnych etapów przedsięwzięcia deweloperskiego.

Pierwsza wpłata musi być dokonana w ciągu 7 dni od podpisania umowy deweloperskiej lub 14 dni w przypadku kiedy klient korzysta z kredytu hipotecznego.

Do każdego mieszkania, standardowo, jest przypisane jedno miejsce postojowe. Jest możliwość zakupu większej ilości miejsc postojowych po zakończeniu sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych.

Nie.

Każde przedsięwzięcie deweloperskie ma inne parametry oraz warunki zabudowy. Wskaźnik liczby miejsc postojowych będzie różny, w zależności od lokalizacji budynku zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ten powinien określić procentowy wskaźnik liczby miejsc postojowych. Jest on wyliczany na podstawie powierzchni użytkowej mieszkań. Jeżeli nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązują wówczas zapisy decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Jeżeli inwestycję obciąża hipoteka /kredyt dewelopera, bank finansujący jest zobowiązany do wystawienia zaświadczenia warunkowej zgody na zwolnienia z obciążenia hipotecznego oraz wyodrębnienie lokalu mieszkalnego/ użytkowego wraz z przynależnymi pomieszczeniami.

Tak, zajmuje się tym Piotr Łapiński
Tel: 500703083,
email: piotr.lapinski@askosa.pl

Tak, jest możliwość zmian lokatorskich. Terminarz zmian lokatorskich jest przekazywany przy umowie deweloperskiej. Należy w odpowiednim terminie złożyć pisemnie lub mailowo wniosek z prośbą o naniesienie zmian, kosztorys jest przygotowywany indywidualnie przez dział techniczny.

plan do pobrania na podstronie danej inwestycji.

plan do pobrania na podstronie danej inwestycji.

Plan dostępny w prospekcie do pobrania na podstronie danej inwestycji.

Wysokość czynszu jest ustalana na podstawie cen rynkowych obowiązujących w danym roku. Wraz z ukończeniem inwestycji, deweloper wybiera firmę zewnętrzną zajmującą się administrowaniem.

dostępne w prospekcie do pobrania na podstronie danej inwestycji.

plan do pobrania na podstronie danej inwestycji.

Tak. Nasza oferta obejmuje wykończenie mieszkania "pod klucz". Wycena jest indywidualna, a wykończenie dostosowujemy do potrzeb i budżetu Klienta.

Fotowoltaika wykorzystywana jest do zasilania klatek schodowych oraz części wspólnych budynku obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynków, co ma się przełożyć na niższe czynsze. Fotowoltaika to:
1. darmowy prąd ze słońca,
2. ekologia,
3. bezpieczeństwo energetyczne,
4.oszczędność pieniędzy i większa niezależność energetyczna,
5. to wyższa wartość nieruchomości.

Szukasz idealnego mieszkania?

Skontaktuj się z nami!

O inwestycji chcesz i musisz wiedzieć więcej? Napisz do nas, zapytaj. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię zagadnienia i rozwiać wątpliwości. Zapraszamy do komunikacji.